ScreenHunter_30 Apr. 07 18.40

Kuidas teha tekstist sõnapilvi

 

ScreenHunter_35 Apr. 07 18.52Juhtusin lugema Postimehest artiklit uue valitsuse lubaduste sõnapilvest. Sõnapilved on põnevad moodustised, milles on kujutatud enim esinevad sõnad suuremalt kui vähem esindatud sõnad. See on lihtne moodus info visualiseerimiseks ning selle põhjal teksti lugemata mõistmaks, millest see kirjatükk räägib, olgugi, et teksti ennast võib olla lehekülgede kaupa. Artikli autor jättis tasahilju mainimata, millega ja kuidas ta sellise pildi valmis tegi, kuid kui vaadata pilti, siis käsitööga ilmselt tegemist pole. Samuti programmeerimisülesandena pole tegu kõige lihtsama ülesandega, millele kuluks neli rida koodi.

Sõnedepilve algoritm võiks olla selline, et esmalt loe kõigi esinevate sõnade esinemissagedus üle ja järjesta sõnad esinemissageduse põhjal suuruse järjekorras. Seejärel pane see näiteks protsendi abil vastavusse teksti suurusega ja loobi sõnad mööda ekraani laiali. Vaevalt, et ajakirjanik oma piltlugu kirjutades midagi sellist tegi, sest muidu oleksime lisaks staatilisele pildile saanud animatsiooni.

Selleks, et näiteks Eesti põhiseaduse teksti põhjal sama teha ning leida selles lehekülgede pikkuses tekstis põhiline üles on mitmeid veebilehti. Kasutasin tekstipilve loomiseks Worditout.com nimelist lehekülge, mis sai pilve tegemisega hakkama mõne sekundiga.

ScreenHunter_30 Apr. 07 18.40

Lisaks sai valida, mis värvi, kirjastiili ja veel nii mõnegi muutuja abil pilt joonistatakse. Samuti võis pildilt välja jätta sidesõnad või ebaolulistena tunduvad sõnad.

 

ScreenHunter_31 Apr. 07 18.41

 

123827 Kokku 116 Täna
1 Comment
  • my word

    23.09.2016 at 23:24

    Zune and iPod: Maximum Those evaluate the Zune in the direction of the Touch, still just after watching how thin and shockingly reduced and light it is, I just take it in direction of be a in its place exclusive hybrid that brings together characteristics of both the Touch and the Nano. It is very colorful and magnificent OLED screen is marginally more compact than the touch screen, nonetheless the participant alone feels pretty a bit lesser and lighter. It weighs concerning 2/3 as significantly, and is appreciably lesser in just width and height, although being exactly a hair thicker.

Post a Comment